Nové

MX407 - Digitální měřič izolačního odporu METRIX

mx407

Nové

Digitální tester izolačních odporů s displejem a bargrafem. Měření izolačních odporů do 4000 MΩ. Zkušební napětí do 1000 V. Měření napětí do 600 V AC/DC.

Více informací

Skladem do 2 dnů

9 099 Kč s DPH

Více informací

Francouzská společnost Chauvin Arnoux připravila pod svou značkou Metrix nový digitální měřič izolace Metrix MX407. Jméno společnosti Chauvin Arnoux garantuje samo o sobě vysokou kvalitu, navíc s velmi zajímavou cenovkou.
Praktičnost přístroje zvyšuje pouzdro dodávané společně s přístrojem. Přístroj lze do něj pevně uchytit a přitom mít dostupné měřící svorky. Pro měření proto není nutné přístroj z pouzdra vyndávat. Celé pouzdro i s přístrojem je pak možné zavěsit na krk a uvolnit si ruce pro měření. Z příslušenství může zaujmout multifunkční magnetický držák. Díky němu lze přístroj zavěsit na opasek, dveře rozváděče… a jiné konstrukce. Je velmi adaptabilní což oceníte zejména v těžko dostupných místech.
Moderní měřič izolačního odporu již dávno není pouze jednoúčelovým zařízením, ale sdružuje do sebe více funkcí najednou. Přístroj proto nabízí, vedle měření izolačního odporu napětími 250, 500 a 1 000 V až do 4 GΩ, také měření stejnosměrných a střídavých napětí VDC a VAC až do 600 V. Dále je přístroj schopen měřit odpor až do 400 kΩ. Samozřejmostí je pak měření přechodových odporů, propojení proudem 200 mA, s kompenzací odporů přívodních vodičů. Užitečnou funkcí je zamčení testovacího tlačítka (TEST LOCK). Pokud ji aktivujete před spuštěním měření, bude test pokračovat i po uvolnění testovacího tlačítka a nemusíte jej již nadále držet.
Přístroji dominuje velký displej s možností podsvícení. Ten je pak čitelný i za zhoršených podmínek (například v šeru). Jistě oceníte i přehledný bargraf kterým je displej vybaven. Ovládání přístroje je realizováno otočným přepínačem a barevnými funkčními tlačítky. Tlačítko spouštění (TEST) je větší než ostatní a spouštění měření je velmi pohodlné. To vše je zapuštěno do odolného pouzdra, které ochrání přístroj před případným poškozením. O vysoké elektrické bezpečnosti svědčí zařazení přístroje do CATIV-600 V (a to včetně příslušenství). Digitální tester izolačních odporů s displejem a bargrafem. Měření izolačních odporů do 4000 MΩ. Zkušební napětí do 1000 V. Měření napětí do 600 V AC/DC. 
 • Měření izolačních odporů do 4000 MΩ
 • Zkušební napětí 250 V, 500 V a 1000 V
 • Měření střídavého a stejnosměrného napětí do 600 V
 • Měření propojení proudem 200 mA
 • Měření odporů
 • Kompenzace měřicích vodičů ZERO
 • Funkce TEST LOCK pro kontinuální měření
 • Funkce DATA HOLD pro podržení naměřené hodnoty na displeji
 • Automatické vypnutí přístroje
 • Indikace přítomnosti napětí > 25 V
 • Přístroj je zalit do gumového pouzdra
 • Velký jasný displej s možností jeho podsvětlení
 • Dodáván je společně s přenosnou brašnou "HANDS-FREE"

Typ digitální
Bargraf ano
Zkušební napětí Uzk 250 V, 500 V, 1000 V
Zobrazení sk. hodnoty Uzk ne
Měření izol. odporu 1 k...4 G
Nastavitelné Uzk
Rozsah měření U AC 1 V...600 V
Rozsah měření U DC 1 V...600 V
Unikající proudy ne
Index polarizace PI ne
Koef. diel. absorbce DAR ne
Koef. vybíjení dielektrika DD ne
Kapacita ne
Teplota ne
Odpor ano
Test propojení (200 mA) ano
Zobrazení průběhu R(t) ne
Vyhlazení ne
Automatické vybití ano
ALARM ne
Časovač ne
Podsvětlený displej ano
Dobíjecí baterie ne
Paměť ne
Rozhraní ne
Stupeň krytí IP 51
Ex provedení ne
Poznámka -

20 další produkty ve stejné kategorii: