Informace

Služby

Nové produkty

Slevy

Aktuálně nejsou žádné slevy.
REVIZNÍ SLUŽBY | REVIZE ELEKTRO

Nabízíme služby revizního technika ELEKTRO:

  • Revize elektro zařízení v souladu s normou ČSN 331500 ed.2 (revize zařízení objektů třídy A+B bez omezení napětí)
  • Revize elektrického ručního nářadí v souladu s normou ČSN 331600  (revize všech typů elektrického ručního nářadí se zápisem na kartu)
  • Revize hromosvodů v souladu s normou ČSN 331500  (revize hromosvodů objektů třídy A+B)
  • Opravy elektroinstalace  (údržba a opravy vnitřní elektrické instalace aj.)
  • Odstranění závad zjištěných při revizích  (odstranění drobných závad, kde není potřeba závažných zásahů do elektro instalace či elektro přístrojů)
Revize provádí revizní technik:
Alexej Satinský, Na Fojtství 1, Havířov - Město, Mobil: 777 883 677 email: ielektro@ielektro.com

Pravidelné revize v bytových domech

Funkčnost a bezpečnost elektrických zařízení se musí pravidelně kontrolovat. Lhůty pravidelných revizí se určují podle charakteristik elektroinstalací, používání, prostředí či jejich obsluhy. Obecně však lze říct, že by se revize elektroinstalace v bytových domech měly provádět každých 5 let. V případě, že na elektroinstalaci provádíte nějakou úpravu, je nutné provést revizi po dokončení úpravy.

Pokud budete pravidelně provádět revize, můžete zavčasu odhalit nebezpečný stav elektroinstalace, a tak zabránit škodám na zdraví nebo majetku.

Revize elektroinstalace dle norem

Revize elektroinstalace, která bývá také někdy laicky nazývá revize elektro se provádí v domech podle norem ČSN 33 1500 a ČSN 33 2000-6 a zahrnuje veškeré revize elektroinstalace:

  • měření elektrické energie
  • jistící, ochranné a spínací prvky v rozvaděčích
  • koncové obvody (např. zásuvky, osvětlení, pevně připojené spotřebiče atd.)

V této revizi však nejsou zahrnuty elektrické spotřebiče, které jsou připojené vidlicí do zásuvky nebo hromosvody. U těch je zapotřebí provést další revize dle příslušných ČSN.

Následky zanedbání revizí

Pokud u vašeho domu neprovádíte pravidelné revize elektro instalace, počítejte s tím, že vám rozvody elektřiny po čase mohou přestat fungovat. V horším případě může dokonce dojít ke vzniku požáru nebo úrazu a v případě podezření zanedbání povinností vám pojišťovna zkrátí plnění nebo vám vzniklou škodu nezaplatí vůbec.

Kdo provádí revize elektroinstalací?

Revize elektroinstalací provádí pouze certifikovaní revizní technici s §9 dle vyhl. 50/78Sb., které k tomu mají potřebnou kvalifikaci či osvědčení. Během revize využívají moderní měřící techniku, která je propojena s výkonným databázovým systémem.

REVIZNÍ SLUŽBY | REVIZE ELEKTRO  Počet produktů: 4

Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek
Zobrazeno 1 – 4 z 4 položek