VIDEO/TEXT přípravný kurz revizních techniků E2/A (7-2024) + nové testy TiČR

online__priprava_rt_elektro

Nové

VIDEO/TEXT přípravný kurz pro revizní techniky.

Demoverze ke stažení zdarma pro zájemce z řad budoucích i stávajících revizních techniků přípravný kurz v rozsahu pro revize elektrických zařízení do 1000 V včetně hromosvodů a revize strojů, přístrojů a rozváděčů

Více informací

Skladem

3 900 Kč s DPH

Více informací

Aktualizace 7/2024 (verze 2024.7) 

VIDEO/TEXT přípravný kurz/školení na zkoušky revizních techniků. 

Obsahuje videa, písemné materiály a nové testy TiČR

Po odzkoušení můžete zakoupit přes náš web nebo email. ielektro@ielektro.com

Po zakoupení a zaplacení vložíte do demoverze licenční klíč, který pošleme na váš email.

Demoverze ke stažení zdarma:

DEMOVERZE ZDARMA 64bit

DEMOVERZE ZDARMA 32bit

Informace ke stažení:

Pro uživatele, kteří nepoužívají profesionální antivirový program (Eset, Avast, AVG, Norton, F-Secure apod.) a spoléhají pouze na zabudovaný Windows Defender a jeho součásti.
Tento program hlásí zablokování spuštění aplikace instalátoru nesmyslným hlášením, že stažený soubor je nebezpečný a může poškodit počítač, nebo je zavirován. Není to pravda ! Soubory instalátorů jsou prověřeny aplikací Eset Smart Security Premium a jsou zcela čisté a neškodné.
Problém se týká nastavení programu Defender a jeho součásti Filtr SmartScreen. Jelikož stažený instalační program není v databázi Microftu, preventivně jej prostě zablokuje. Existují ještě dva postupy, které lze použít, ale ty jsou složitější. Uvádíme ten nejjednodušší a nejrychlejší:

1. Při stahování z úložiště ve vašem prohlížeči zvolit volbu "Uložit soubor" a nikoli "Spustit". V žádném případě jej nespouštět z okna webového prohlížeče !
2. Instalátor spustiťe výhradně pomocí správce souborů (Průzkumníka, Total Commanderu a pod.) z daného adresáře, kam jste jej stáhli.
3. Při posledním kroku instalátoru deaktivovat volbu "Spustit aplikaci".
4. Spusťte aplikaci pomocí zástupce na ploše, nebo v nabídce "Start".

 video kocib

skoleni vejmelek

Vzhledem k velkému zájmu o přípravný kurz RT E2/A jsme pro Vás připravili i jeho softwarovou aktualizovanou verzi. Můžete se tak připravovat se na zkoušky z pohodlí Vašeho domova.

Aktualizace 7/2024 (verze 2024.07)

  • IRIS ELEKTRO s.r.o. pořádá pro zájemce z řad budoucích i stávajících revizních techniků čtyřdenní přípravný kurz v rozsahu pro revize elektrických zařízení do 1000 V včetně hromosvodů a revize strojů, přístrojů a rozváděčů, jehož zaměření je na přípravu ke zkoušce nových revizních techniků i pro přezkoušení revizních techniků po 5 letech

Pro koho je kurz určen?

Pro elektrotechniky, elektromontéry, pracovníky údržby, kteří chtějí provádět revize el. zařízení do 1000 V a hromosvodů, vysokého napětí, výbuchů apod. Pro revizní techniky, kteří chtějí prodloužit platnost nebo rozšířit své stávající osvědčení, které  má platnost na dobu pěti let od data vydání.  

 

Jak se na zkoušky revizních techniků připravit?

Na zkoušky před komisí TIČR se lze připravit prostřednictvím čtyřdenního kurzu zaměřeného na přípravu revizních techniků ke zkouškám. (poznámka: pro stávající to může být vhodné opakování) 

 

Cíl kurzu?
Kvalitní příprava účastníků ke zkouškám na revizního technika E2A – revize el. zařízení s napětím do 1000 V včetně hromosvodů v objektech bez nebezpečí výbuchů. 

 

Náplň kurzu?

Rozbory revizních zpráv - požadavky na výkon revizí a zpracování revizních zpráv

Technické normy a právní předpisy, které souvisí s revizní činností - elektro zařízení a hromosvodů a jsou předmětem zkoušky

Informace o zkouškách, požadavky TIČR Praha

Měřící přístroje používané při revizích – praktické předvedení, požadavky na kalibraci

Rozbory testových otázek, odborné diskuse

Konzultace a výměna zkušeností revizních techniků

  

Zkušební testy pro obě skupiny jsou stejné a jsou vytvářeny ze shodného rozsahu zkušebních otázek (testové otázky jsou zveřejněny na webových stránkách Technické inspekce ČR - TIČR).

 

Kurz je rozdělen: Přednášky 4 dny (většinou úterý až pátek)

 

Čtvrtý den kurz je většinou věnován praktickým přednáškám z praxe RT a přípravě na ústní část zkoušky. Může se zdát, že 4 denní kurz je zbytečně dlouhý, nicméně naší snahou je poskytnout našim absolventům kurzu maximální možnou přípravu ne jen na písemnou část, ale i na část ústní, která je velmi často zaměřena na praktickou část činnosti RT. Výsledky našich absolventů nám dávají za pravdu, že délka kurzu je přiměřená náročnosti zkoušky.

 

Účastnický poplatek za školení jednoho revizního technika je 7260,- Kč vč. DPH (6000,- Kč bez DPH)

Možnost platby i přes ÚP. Zde ji nabízíme v několika hlavních bodech. Nutnou podmínkou je samozřejmě to, že jste již déle jak měsíc registrováni na Úřadu práce. 

  1. informujte ÚP, že chcete absolvovat rekvalifikační kurz a pořádejte o 
  1.  
  2. zastavte se s žádostí a my ji vyplníme (dokument typu C pro rekvalifikaci)
  3. tento dokument předáte svému koordinátoru a tím jej i podáte ke schválení
  4. po schválení nás informujte, že nastupujete do kurzu a přihlaste se na něj 

 

Poplatek za prověření odborné způsobilosti a vydání osvědčení pro revize elektrických zařízení do 1000 V včetně hromosvodů a revize strojů, přístrojů a rozváděčů pro nové žadatele je 5.100,- Kč, poplatek za přezkoušení po 5 letech pro stejný rozsah je 3.300,- Kč (pro informaci: poplatek za přezkoušení pro E1A nebo E2B je 4.050,- Kč). 

Tento poplatek se hradí na účet TIČR na základě pozvánky ke zkoušce, kterou obdržíte cca 2 týdny před zkouškou.

 
V průběhu školení revizních techniků budou dohodnuty termíny zkoušek RTEZ nebo přezkoušení podle § 7, NV 194/2022. Ke zkouškám pošlete on-line žádost (spíše až po kurzu) https://www.ticr.eu (pobočka Ostrava). Lékařské potvrzení (stáří max 1.rok), NV 194/2022 a doklad ze školy vezměte na zkoušky - originály. (Zkoušky TIČR nejsou v ceně kurzu).
Ceník zkoušek na TIČR. Žádosti o zkoušky nebo přezkoušení revizních techniků EZ se podávají elektronicky na TIČR Praha.

  

Maximální počet účastníků kurzu: 35 revizních techniků

 
Nejkratší praxe požadovaná pro pracovníky uvedené v § 7 Činnost Vzdělání Praxe roků v objektech
A C
  vyučení, SO 4 7 -
strojů, přístrojů, rozvaděčů ÚSO 3 5 5
  2 3 3
  vyučení, SO 7 9 -
Na elektrických zařízeních do 1000 V včetně hromosvodů ÚSO 5 7 7
  3 5 5
  vyučení, SO 8 9 -
bez omezení napětí  a hromosvody ÚSO 6 7 7
  4 5 5
Na hromosvodech   vyučení, SO 3 5 5
  ÚSO, VŠ 1 2 2

9 další produkty ve stejné kategorii: